Únor 2014

Before I Die #12

28. února 2014 v 14:29 | Hope
Rozhodla jsem se, že tenhle článek z rubriky Before I die bude o tom, koho bych chtěla potkat. A upozorňuju, že to rozhodně není všechno :D
Untitled | via Tumblr

Co byste si přáli?

26. února 2014 v 20:25 | Hope |  Underground
Kdyby jste chytali ryby a vytáhli si zlatou rybku, co vám splní jedno přání, co byste jí řekli?
Sice moc dobře vím, že asi nikdy nepudu rybařit a i kdybych šla, tak nic jako kouzelná rybka, co plní přání není, ale je to zábavný nad tím přemýšlet.
Představte si to. Můžete si přát úplně cokoliv, co vám proletí hlavou jako první?
Většinou asi vaše největší sny.Make a wish
Ale když se nad tím zamyslím, vážně bych chtěla aby se mi moje největší sny splnily, tak že bych si o ně řekla? Lidi si podle mě hodně věci idealizují. Například (a to teď od tématu) všimli jste si toho, že lidi někdy přehnaně mluví "o starých dobrých časech" a přitom si pamatujete, jak ten samý člověk, co tohle říká nadával i tenkrát? Takže vážně byste chtěli abyste si jen tak řekli "no tak já bych chtěla zhubnout pět kilo" a najednou bum jste o pět kilo hubenější?
Navíc většina lidí, kdyby si takhle něco přálo, chtělo by zlatou rybku chytit ještě jednou. Naposledy. A pak ještě. A ještě. A ještě. Přání by se stupňovala. Četla jsem o tom kdysi v jedný knížce, že když si zadáte cíl například "koupit si to a to", tak celou tu dobu, co šetříte si připadáte jako méněcenní a už už to chcete. Pak už to máte a po dvou týdnech je to pro vás samozřejmost a chcete něco dalšího. Můžete tomu říkat posouvání, ale spíš to je, že člověk je pak většinu času vystresovaný z toho aby už měl tu další věc.
Proto je lepší přát si věci typu "mít spousta knížek" neřeknete si kolik, takže vás nestresuje kolik jich máte ale s každou knížkou máte radost, že si plníte sen.
Ale k původní otázce. Kdybych se měla přát jednu jedinou věc, tak bych si přála, abych byla zdravá. Žádný angíny, chřipky... Nemusela bych se toho děsit. To je moje největší a bohužel nesplnitelné přání.
Co byste si přáli vy?

Abeceda věcí, které mám ráda I.

24. února 2014 v 20:21 | Hope
Tak jsem se po dlouhé nadchla pro nějaký projekt. Tenhle jsem viděla u Em Zet a prostě mi to přišlo jako bezvadný nápad. Zkrátka ke každému písmenu abecedy napsat jednu věc, kterou máte rádi (někdy bude těžký vybrat jen jednu :( :D )
Dost keců, jdeme na to! :D

A - AMERIKA
Ameriku mám ráda kvůli tomu, že je tam spousta mých oblíbených kapel, mých oblíbených seriálů a knížek. Taky mám pocit, že snad všechny filmy jsou americký. Líbí se mi jejich města, i ta příroda (třeba Yellowstone nebo Jižní Amerika) a upřímně řečeno i jejich jídlo. Ne, že bych se pořád cpala hamburgerama, ale jednou za čas nedomítnu :D A líbí se mi americký přízvuk :3

Víte, co vážně nedává smysl?

20. února 2014 v 21:26 | Hope |  Underground
Chcete vědět, co vážně nedává smysl?
To neustálé stěžování na všechno. Jako by se teď lidi mého věku (a trochu mladší nebo starší) rozdělily na dvě skupiny lidi. Na ty největší swagery a na ty ostatní. Ale nemám v plánu napsat další článek o tom, jak je to hrozný. Ne, to je mi úplně jedno. Ať si dělají, co chtějí. Je to jejich věc. Třeba si jednou uvědomují, že to asi není nejlepší. A když ne, není to můj problém, proč bych se tím měla zabývat?Make a change.
Mě je vážně jedno, jestli ten s kým se bavím má iPhone nebo otřískanou Nokii. Copak tak hrozně záleží na vašem profilu na facebooku? Nedovedete se bavit s někým, kdo poslouchá úplně něco jiného než vy?
Každý kdo je odlišný vám připadá moc divný, každý kdo jde s davem má na hlavě čepici s kšiltem, obří sluchátka a tričko s nějakým nápisem typu "just believe" je na vás moc normální?
To je fakt taková zábava si na to stěžovat? Myslíte, že si nějaký "hipsta man" přečte váš článek a změní se? A nakonec není to jedno, jaký kdo je? Není přece nejlepší zástávat názoru, že bysme se měli bavit s lidma podle jejich vlastností a ne podle toho, co si myslí ta skupina lidí, kam "zapadáme"?
Samozřejmě, že každý člověk nemá rád určitý typ lidí. Někdo nemá rád fanoušky nějaké skupiny, někdo nemá rád lidi, co nesportují. Ale to dělá každý. Na tom taky není nic moc špatného.
Nebylo by užitečnější místo láteření u počítače se zvednout a vážně něco udělat a pomoct něčemu? Nebylo by nakonec užitečnější místo dalšího článku, kterej kritizuje dnešní společnost jít zalít kytky?
Vy jste taky ten kus společnosti, co ji utváří. Jestli ji chcete změnit, tak začněte u sebe.

Optimista, pesimista nebo realista?

13. února 2014 v 21:53 | Hope |  Underground
Zdravím,
tohle je prostě moje oblíbené téma a myslím, že už je tady o něm spousta článků a určitě jich ještě spousta přibyde :D. Každý člověk je buď optimista, pesimista anebo realista. Těžko říct, koho je víc a koho míň, ale myslím, že to není důležité.diamonds | via Tumblr
Mám tak nějak za to, že lidi si všeobecně myslí, že když je člověk optimista, že je všechno snadné a růžové. Upřímně řečeno, když narazím na nějakého hodně velkého optimistu, tak jsem z něj stejně tak na nervy jako z velkýho pesimisty. Nemusím vám tady snad vykládat, že nemám ráda, když někdo pořád skuhrá a na něco nadává. To nemá rád nikdo.
Ale znáte to. Někdy máte prostě špatný den. Nemusí se dít něco špatného, prostě jenom den kdy vám není do smíchu a teď vám furt někdo cpe, jak je ten život krásný. Úplně nejvíc mě to vytáčí, když mi to říká někdo v době, kdy se zrovna děje něco hodně špatnýho a já mám sto chutí zalízt do postele a nevylízt a místo toho musím poslouchat nějakýho idiota, který mi cpe, jak je ten život nádherný.
Kdysi jsem četla, že podle psychologů zdravý člověk 60% času není šťastný. Neříkám, že aby mi člověk mi byl sympatický si musí přepočítávat kolik, že času se to má tvářit jako kakabus a kdy má být šťastný. Je to jen ten fakt, že člověk nemusí být pořád šťastný. Ale ani nešťastný.
Každý se nějak naradí, ale jde změnit svůj pohled na život. Někdy se hodí být optimistou, ale myslím že je i výhodné se někdy vrátit na zem.

Sir Paul McCartney

5. února 2014 v 22:01 | Hope
Upřímně doufám, že nemusím psát kdo to je. Ale tak kdyby náhodou, je to zpěvák a kytarista z Beatles.
Přijde mi, že je to velmi inspirativní osobnost. Už jen fakt, že je mu přes sedmdesát a nedávno vydal album. Taky si přeju, aby až mi bude tolik abych byla pořád takhle aktivní. Navíc, nemůžu si pomoct, mám pocit, že snad ani nestárne :Dbaby drive my car
Hlavně ho hrozně obdivuju. Byl to nejlepší přítel Johna Lennona. Jako velmi mladému mu zemřela matka. Zemřela mu manželka. Má za sebou hrozně zajímavý a těžký život.
Nejsem chodící wikipedie, nebudu jmenovat, co všechno udělal. Je toho hodně. A já si to ani všechno nepamatuju.
Každopáně z toho všeho, co o něm vím a co jsem s ním viděla videa, slyšela jeho písničky a viděla jeho vystupování působí na mně jako velmi hodný člověk.
Jeho písničky jsou hezké, živé. Poslouchám je ať už mám náladu dobrou nebo špatnou. Jeho písničky vždycky sednou. Je to jedna z nejvýznamnějších osobností z Anglie. Možná ho mám nejraději i z celých Beatles. (Jen o trochu, ale jo :D)
Je to pro mne velký vzor. A je to sympaťák :D
Znáte Paula?
Máte ho rádi?
Toplist od 19.3.2012