Červenec 2011

Dream

31. července 2011 v 18:18 | Baush |  MÁ LITERÁRNÍ TVORBA-JÁ PÍŠU =D

Snění. Jedna z nejhezčích věcí které lidé mohou umět. Lehnout si, zavřít oči a snít o nejbláznivějších představách. Je úplně jedno o čem to bude. Je to tvoje věc. Nikdo se o tom nedozví. Může to být příběh jak z červené knihovny nebo největší krvák. Můžeš být hrdinka, princezna, zpěvačka, modelka... Můžeš žít v jiné době můžeš místo hnědých vlasů bloňdaté vlasy apod. Na snění je jedna věc špatná. Otevřeš oči a stojš tam stejná jako předtím. Bez úžasných činnů, bez kluka apod. Snění by nás, ale mělo pohánět dál. Proč? Protože když sníš cítíš se dobře a pak bum realita. toužíš se cítit jako v tom snu a proto to pohání! Chceš toho docílit a to tě pohání! Proto je snění zdravé a pro tebe výhodné, ale pozor! Všeho s mírou ;)
A pak taky VÍTEJTE VE SVÉM PODVĚDOMÍ. Sny co vám zdají v noci mohou být nesmyslné, ale je v nich jakýsi vzkaz z podvědomí. Buď anebo to jsou zmixované zážitky z života, ale to poznáš.
A pak sen naposledy ikdyž je to hodně podobné jako první případ. Např. sen o tvém povolání, o tvém klukovi, nové školy atd. Každý má nějaký sen a měl by se jím řídit. Neměl by se nechat svést z cesty, ale sebevědomě kráčet po té cestě po které chce jít.
Protože nakonec čí život žiješ? Až si odpovíš tak se podle toho řiď. Budu doufat že každá odpoví že chce žít svůj život.
To znamená žít svůj vysněný život. Hodně štěstí
;)

Že nikdo není dokonalý... Nepovídejte

22. července 2011 v 8:27 MÁ LITERÁRNÍ TVORBA-JÁ PÍŠU =D
Na téma Nikdo není dokonalý už bylo vytvořeno několik článků, písniček a filmů. Všechno to bylo jen na téma "dokonalý není nikdo to jsou jenom roboti" atd...
Už ti někdy někdo za něco pochválil? Už ti někdo řekl že jsi hezká? Chytrá? Že máš talent? Na 100% už jsi něco podobného na svůj účet slyšela. Zastávám názoru že jsme dokonalí. Všichni. Svým způsobem. Chybičky se tam vloudí, ale to jsou právě ty dokonalosti které nás dělají dokonalými. Když máš někoho ráda ať už jako kamaráda nebo jinak vadí ti na něm jeho komplexy a nedostatky? Ne. Protože ho máš prostě ráda. Pokud teda ti neubližuje ať už fyzicky nebo psychicky. Komplexy a nedostatky tu vždy budou. Ale všechno se dá do jisté míry vylepšit. Ale NEMĚN SE! Nebo by si chtěla aby se tvoje kamáradka/kluk/máma atd. změnili? Jestli jsi odpověděla JO asi je moc ráda nemáš. Mít někoho rád znamená že ho máš ráda takovýho jaký je.

Titanic

8. července 2011 v 10:49 | Baush |  MÁ LITERÁRNÍ TVORBA-JÁ PÍŠU =D
Titanic. Jak už je to dávno co si lidé mysleli že to je nejbezpečnější a nejlepší loď všech dob. Mysleli do té doby co se objevil ledovec. Proč to vlastně píšu když tenhle příběh každý zná?
Titanic byl, je a bude legenda. Ale zemřelo tam většina lidí. Ještě smutnější je, že z první (nejbohatší) třídy přežilo 60.5 % lidí. A z té nejchudší třídy přežilo jen 24.5 %. Takže kvůli penězům lidé umírají. Nepřijde vám to nepsravedlivé? Kdyby někdo ze třetí třídy měl prachy navíc tak by prežil. Grr. Prachy, prachy, prachy snad o nic jiného už NIKOMU nejde!
Musíte, ale uznat že vyapadal dobře. Měl i spoustu vybavení (samozřejmě jen pro první třídu) vážně luxusní loď. Ovšem až do osudné noci 14. a 15. dubna 1912. Na lodi ovšem zemřeli i lidé kteří zemřít nemuseli. Mezi asi 1517 oběťmi katastrofy byli kapitán lodi, vrchní důstojník, první a šestý důstojník. Dále šéfkonstruktér lodi se svými 8 spolupracovníky z loděnice, vrchní strojmistr se všemi strojníky a další členové posádky. Zemřela většina z 57 milionářů cestujících první třídou, včetně multimilionářů. Tomu šéfkonstruktérovi a kapitánovi se nedivím taky bych to na jejich místě udělala. Ale i Titanic je dobrý. Aspoň se lidé poučili. Ale je to smutný příběh když z 2.223 umřelo 1.517 lidí.
Mě osobně se i hrozně líbí ten film Titanic co je oceněný 11 Oskary. Hodně vás vtáhne do děje na Titanicu. Jak si tam kapitán vklidu pil kafíčko 14.dubna a koukal spokojeně na moře a šel spát. Dlouho, ale nespal... Titanic byl v tu dobu legenda. Bylo smutné že takhle skončil. A ještě to věděli měli čas dát zprávu aby se zachránili, ale oni ne to Titanic zvládne. A nezvládl. Dopadl takhle:

Hodně vělká změna. Kdo ví. Kdyby se tentokrát Titanic v pořádku vrátil domů třeba bysme se na něm mohli projet i dneska. Trochu zvláštní představa. Já nevím jak vy, ale já kdybych dneska měla jet nějakou lodí dál a jmenovala by se Titanic tak bych asi radši zůstala doma...
Toplist od 19.3.2012